PL  EN
Strona głównaAktualnościKontakt
Newsletter
Podaj adres e-mail, aby otrzymać najświeższe informacje dotyczące naszej firmy.
Akademia Innowacji i Venture Capital - ZAKOŃCZONY

Euro-Dan Consulting partner projektu "Akademia Innowacji i Venture Capital" zrealizował 6 cykli dofinansowanych szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców i pracowników, w których szczególny nacisk położony jest na praktyczne wykorzystanie wiedzy.

Szkolenia łączyły wiedzę z zakresu wyboru właściwych rozwiązań innowacyjnych, pozyskiwania finansowania na inwestycje, przygotowywania projektów inwestycyjnych i technik ich prezentacji.

Celem szkoleń było:

  • zwiększenie wiedzy sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw o źródłach finansowania inwestycji, w tym wsparcia w ramach dostępnych programów POIG, RPO, itp. 
  • poprawa zdolności MŚP do wprowadzania działań innowacyjnych i wykorzystywania wsparcia z instytucji otoczenia biznesu lub jednostek naukowo-badawczych
  • podniesienie umiejętności planowania i promowania przygotowanych projektów

Organizowane szkolenia dostarczyły przedsiębiorcom niezbędnej wiedzy, w jaki sposób sięgać po kapitał na innowacyjne przedsięwzięcia. Pozwoliły zweryfikować koncepcje pod kątem ekonomicznym, marketingowym i technologicznym.

Dodatkowo w przypadku firm rozważających składanie wniosków o dofinansowanie z Unii Europejskiej, zdobyta wiedza pomogła w zrozumieniu i przygotowaniu wyrózniających sie aplikacji, a wykazanie doświadczenia w udziale w szkoleniach, usługach doradczych zaprocentowało dodatkowymi punktami w czasie oceny wniosków (zależne od przyjętego sposobu oceny projektów przez poszczególne Jednostki Wdrzażające)

"Akademia Innowacji i Venture Capital" została skierowana do wszystkich właścicieli i menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw, którzy zakierzali pozyskać rozwiązania innowacyjne i chcieli je efektywnie wdrożyć. Do wzięcia udziału w szkoleniach zaproszeni byli również przedsiębiorcy, planujący finansownie rozwój biznesu poprzez pozyskanie inwestora (finansowego, branżowego, giełda), w tym najbardziej wymagającego jakim jest fundusz venture capital.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnictwo było o 80% tańsze niż w szkoleniach komercyjnych.

 

Efekt: 540 zadowolonych przedsiębiorców/ uczestników szkoleńDodatkowe informacje o projekcie na stronie Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości: www.vc.eucp.