1. Strona głowna
  2. /
  3. Usługi
  4. /
  5. Źródła finansowania inwestycji przedsiębiorstw

Źródła finansowania inwestycji przedsiębiorstw

Informacje ogólne

Osoby biorące udział w szkoleniu zdobędą wiedzę na temat wszelkich możliwych źródeł finansowania inwestycji przedsiębiorstw. Dowiedzą się o konwencjonalnych oraz alternatywnych możliwościach pozyskania kapitału takich jak: dotacje unijne, kredyt bankowy, leasing, rynek publiczny, private equity, jak również kredyt technologiczny.

Trenerzy

Dr Marek Panfil – Adiunkt w Katedrze Small Businessu w SGH, kierownik dwusemestralnego Podyplomowego Studium SGH: „Metody wyceny spółki kapitałowej” (pod patronatem GPW w Warszawie).

W latach 1997 – 2003 współpracował z firmą konsultingową PONT Corporation Sp. z o.o., w której był odpowiedzialny za przygotowywanie biznes planów, projektów inwestycyjnych i wycen przedsiębiorstw oraz wycen wartości niematerialnych i prawnych. Doradza małym i średnim przedsiębiorstwom. W listopadzie – grudniu 2005r. M. Panfil był konsultantem A. T. Kearney w projekcie dotyczącym audytu organizacyjnego w firmie zarządzającej aktywami w Polsce. Wykładowca SGH i innych ośrodków z zakresu metod wyceny przedsiębiorstwa, analizy finansowej projektów inwestycyjnych, private equity / venture capital, przygotowywania i oceny biznes planów.

Autor książki pt. „Fundusze private equity. Wpływ na wartość spółki” (Difin, W-wa, czerwiec 2005r.) oraz współredaktor i współautor książki pt. „Metody wyceny spółki. Perspektywa klienta i inwestora” (Poltext, W-wa, styczeń 2006r.).